Kendini Sıfırlayan Adam

Resim
"Kendini sıfırlamaktan hiç korkmuyorsun." diyerek zafer kazanmış gibi gülümsedim. Gözlerini kısıp tebessüm etti. "Bu ne demek?" Başımı eğip kaldırdım. "Cesursun. Benim asla kaldıramadığım bir cesurluk. Hiçbir şeyin kendinden daha önemli olmasına izin vermiyorsun, kendinden o kadar eminsin ki her gün yeniden hayatını sıfırlayabilirsin, her gün yeniden başa dönebilirsin ve istediğin yere kadar gelip hiçbir kaygı duymadan bunu tekrar tekrar yapabilirsin." "Peki neden gülümsüyorsun?" Duraksadım. Tekrar gülümsedim. "Hoşuma gidiyor."
Gülüşüm katlanarak arttı ve yüzümde gizlice yayıldı.
"Hal böyle olunca benim yapamadığım şeyleri yapabilen insanların atmaktan kaçındığı o mütevazi zafer çığlıklarını ben atmak istiyorum. Tamamen içimden gelen bir şey." diye sürdürdüm konuşmamı. "Imm..." diye mırıldandı kaşlarını kaldırırken. "Imm..." dedim taklidini yaparak. Güldü ve bir şey söylememi bekledi. Gözlerimi yumup oyunba…

Aşksız Kadın Figürü

İnsanlar hiç aşık olmadığımı sandılar. Oysaki birçok kez aşkın tadına vardım. Kitaplarda karşılaştığım bir adama aşık oldum. Bir şiirde denk geldiğim şaire abayı yaktım. Seyrettiğim bir filmdeki kahramana tutkuyla bağlandım. 'Gerçek' diye tanımladığımız dünyada aşık olunacak bir gerçeklik bulamadımsa da aşksız bir yaşam sürdüğüm söylenemez. Aşk, birine sıkı sıkıya tutkuyla, güvenle ve sakarlıkla bağlı olmak ve onu içine sindirmektir. Birçok kez kitaplarda, şiirlerde, filmlerde denk geldiğim adamları daha önce bahsettiğim aşamalardan geçerek içime sindirdim. Onlardan birçok duyguyu aldım ve kendimle bütünleştirdim. Sadece onların benden haberi yoktu, bilirdim. Çoğu zaman zaten bir kadına aşık olurlardı. Ama hissederdim, bazen o kadının aslında ben olduğumu. Adamlar öyle güzel adamlardı ki, beni de hikayelerine katıp, sarıp sarmalayıp severlerdi. Kendimi baş role alacak bir film çekebilecek miyim, bilmiyorum. Ama ben aşık oldum, hem de birçok güzel adama. Ve onların da beni sevdiklerini hissettim.

Her insanın biraz yanmaya ihtiyacı vardır.
Ve yakmaya.

Yorumlar

 1. Aşk, zaten tek kişiliktir. Bünyesi müsait biri onu alır, yoğurur, kalıbına girer ve cuk oturur. O kalıp, defalarca kez ısınır, soğur.. ısınır, soğur. Ama hiç ölmez.. tıpkı ninelerden annelere devrolan yemek tarifleri gibi saklanır, sihirli zamanlarda ortaya çıkartıp kullanılır. Ateşi ölmez. O halde yaşasın yanmak ve yakmak ! :) Ellerinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel anlatmışsınız. Sizin de samimiyetinize sağlık. :) Bu değerli yorum için teşekkür ederim. :)

   Sil
 2. Asıl ben teşekkür ederim blog dünyasında var olduğunuz için.. yayın hayatınız uzun ve keyifli olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım dediğiniz gibi olur, sizin için de. :)
   Sevgiler,

   Sil
 3. Aşka çok inanın biri olmadığımdan mıdır nedir.Sizlerin yazdıklarınız okumak hoşuma gidiyor. Ben sevgi der susarım o bana daha ulvi gelir hep Sizde kendi bakış açınızı güzel dile getirmişsiniz Bu arada siz bana yorumda bulundunuz geç dönüş yaptım bunun içinde kusuruma bakmayın.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah. :) Bu hoş yorumunuz için teşekkür ederim. Sevgiler, :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vincent van Gogh’u Anlamak

Kendini Sıfırlayan Adam

Sezen'le konuştum: "Bekle." diyor.

Konuşamadıklarımızdan mısınız?

Tuşların Tıkırtısı: Tak tak taka tak!