Ağustosun Son Gülüşü

Resim
Bazı son gülüşler çok acı. Böyle boğazımı acıtıyor her ağustos. Bu deli sıcağa rağmen buz gibi terletiyor, canlanıyor ve gerçeklikten saptırırcasına özletiyor. Adaletsizliğin her bir zerresini anbean hissettirerek derimi yüzüyor. Her ağustos. Her ağustosta sen gidiyorsun, yeniden. Ve aklımda hep o son gülüşün canlanırken bir gün gittiğin yerden dönecekmişsin gibi ya da hiç gitmemişsin gibi bir hayalle cebelleşiyorum. Hayatımın sonuna kadar seni görmeyeceğim gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğumu düşündükçe deliliğin bitmez tükenmez katlarını çıkıp zirveye oturuyor ve yeni bir zirve yaratıyorum kendime. Ben ağustosta doğdum; ağustosta hayalet oldum. Seninle birlikte.
Çok şey değişmedi. Sadece ketçabı sevmiyorum artık. Mayonezle yer değiştirdiler. Bunun dışında her şey aynı. Zaman çok garip akıyor. Yaşlı hissediyorum. Diğer yandansa hiçbir şey yaşamamış kadar toy. Sürekli yorgunum, sürekli mücadele edecek bir şeyler buluyorum ve yenilmeye doymuyorum. Keşke burada olsan ve birlikte mücadel…

24'te 24

Yeni bir güne uyanıyorsun. Etrafına bakıyorsun. Hiçbir şey beklediğin gibi değil. Yeni bir gün daha istemiyorsun. Saat 24'e tamamlanmasın. Sabah olabilir, akşam olabilir. Fakat gün değişmesin istiyorsun. Yeni bir günde hiçbir şey beklediğin gibi olmayacak. Gün zamana sıkışsın istemiyorsun. Kendini suçluyorsun. Suçlu olmadığından emin olarak yeniden kabahati üstleniyorsun. Korkuyorsun, biliyorum. İçine büyük bir korku yerleşmiş. Def edemiyorsun. Seni cesaretlendirmeyeceğim. Bugün değil. Çünkü işe yaramayacak. Zaman kalp krizi geçirirken mümkün değil seni kurtarmak.

Yorumlar

 1. Zamanın kalp krizi...

  Kaleminize sağlık, efendim!!! :)
  Farketmez 24'lerimle,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim!!! :)
   Zamansızlıklarımla,

   Sil
 2. yeni keşfettim :)
  ama başka yazı yok mu .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni keşfetmediniz.
   Şimdilik bu kadar yazı var.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vincent van Gogh’u Anlamak

Kendini Sıfırlayan Adam

Sezen'le konuştum: "Bekle." diyor.

Konuşamadıklarımızdan mısınız?

Hayat Enerjim: -Sonsuz