Kendini Sıfırlayan Adam

Resim
"Kendini sıfırlamaktan hiç korkmuyorsun." diyerek zafer kazanmış gibi gülümsedim. Gözlerini kısıp tebessüm etti. "Bu ne demek?" Başımı eğip kaldırdım. "Cesursun. Benim asla kaldıramadığım bir cesurluk. Hiçbir şeyin kendinden daha önemli olmasına izin vermiyorsun, kendinden o kadar eminsin ki her gün yeniden hayatını sıfırlayabilirsin, her gün yeniden başa dönebilirsin ve istediğin yere kadar gelip hiçbir kaygı duymadan bunu tekrar tekrar yapabilirsin." "Peki neden gülümsüyorsun?" Duraksadım. Tekrar gülümsedim. "Hoşuma gidiyor."
Gülüşüm katlanarak arttı ve yüzümde gizlice yayıldı.
"Hal böyle olunca benim yapamadığım şeyleri yapabilen insanların atmaktan kaçındığı o mütevazi zafer çığlıklarını ben atmak istiyorum. Tamamen içimden gelen bir şey." diye sürdürdüm konuşmamı. "Imm..." diye mırıldandı kaşlarını kaldırırken. "Imm..." dedim taklidini yaparak. Güldü ve bir şey söylememi bekledi. Gözlerimi yumup oyunba…

24'te 24

Yeni bir güne uyanıyorsun. Etrafına bakıyorsun. Hiçbir şey beklediğin gibi değil. Yeni bir gün daha istemiyorsun. Saat 24'e tamamlanmasın. Sabah olabilir, akşam olabilir. Fakat gün değişmesin istiyorsun. Yeni bir günde hiçbir şey beklediğin gibi olmayacak. Gün zamana sıkışsın istemiyorsun. Kendini suçluyorsun. Suçlu olmadığından emin olarak yeniden kabahati üstleniyorsun. Korkuyorsun, biliyorum. İçine büyük bir korku yerleşmiş. Def edemiyorsun. Seni cesaretlendirmeyeceğim. Bugün değil. Çünkü işe yaramayacak. Zaman kalp krizi geçirirken mümkün değil seni kurtarmak.

Yorumlar

 1. Zamanın kalp krizi...

  Kaleminize sağlık, efendim!!! :)
  Farketmez 24'lerimle,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim!!! :)
   Zamansızlıklarımla,

   Sil
 2. yeni keşfettim :)
  ama başka yazı yok mu .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni keşfetmediniz.
   Şimdilik bu kadar yazı var.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vincent van Gogh’u Anlamak

Kendini Sıfırlayan Adam

Sezen'le konuştum: "Bekle." diyor.

Konuşamadıklarımızdan mısınız?

Tuşların Tıkırtısı: Tak tak taka tak!